INFORMACJA

Od dnia 15.10.2017 roku wszystkie nowe informacje pojawiają sie na nowej stronie
pod tymczasowym adresem: https://sp5swidnik.edupage.org/

Wszystkie nowości znajdziecie także na FACEBOOK!  sp5swidnik

VI Mundial Piłkarski o Puchar Świdnickiego Lipca

Już praz szósty na orliku przy ZS nr 2 w Świdniku odbył się Mundial Piłkarski o Puchar Świdnickiego Lipca .Tym razem świętowaliśmy 35 rocznicę wydarzeń jakie właśnie w lipcu 1980 roku miały miejsce w naszym mieście. Do turnieju ,który przez lata cieszył się dużą popularnością w  tym roku zgłosiło się nie mniej ekip .W imprezie rywalizowało 15 zespołów .Na boisku od rana biegało ponad 130 młodych sportowców  lubiących piłkę nożną z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Ponad to wszyscy młodzi  kibice i zawodnicy mogli przez okres trwania turnieju korzystać z atrakcji towarzyszących czyli dmuchanego zamku i cymbergaja. Nad turniejem,  honorowy patronat jak zawsze objęli Burmistrza Świdnika Waldemara Jacksona, Marian Król przewodniczący zarządu regionu środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” uczestnik wydarzeń z przed 34 lat oraz Andrzej Kuchta z KM NSZZ” Solidarność PZL Świdnik .Imprezę punktualnie o 8 rano otworzyli w imieniu burmistrza Waldemara Jaksona jego zastępca Tomasz Szydło oraz Andrzej Kuchta .Obaj panowie wręczali puchary medale ,nagrody oraz okolicznościowe koszulki z logiem Świdnickiego Lipca także podczas oficjalnego zakończenia imprezy ,a towarzyszyła im jeszcze dyrektor ZS nr 2 Dorota Lorenc.

Rozgrywki przebiegały sprawnie bez żadnych problemów. Na organizacją, jak co roku czuwał koordynator imprezy Grzegorz Martyniuk nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 2.Były piękne gole, wspaniałe akcje, radość wygranych i niezadowolenie przegranych.

W kategorii szkoła podstawowa zwyciężyła drużyna  Urugwaju ,która pokonała Nigerię jedną więcej strzelona  bramką mając identyczną zdobycz punktową .Trzecia lokata przypadła Portugali. Królem strzelców w tej kategorii został Mateusz Długosz z Urugwaqju ,który trafił do siatki 5 razy .Najlepszym bramkarzem uznano Janka Klimczaka z Nigeri oraz wyróżniono dyplomem Bartłomiej Płoszaja z Portugalii

Skład Urugwaju: Michał Kurowski, Mateusz Długosz, Adrian Łata ,Mateusz Rudzki,Sebastian Sokół,Mikołaj Kozłowski.

Skład Nigerii: Jan Klimczak,Krzysztof Gamla,Patryk Tylec,Miłosz Pełczyński,Dominik Nigro,Alek Bzowski,Wiktor Czerniak,Kacper Królik

Skład Portugalii: Bartek Płoszaj,Karol Gałgan,Cyprian Zawadzki,Igor Pogorzałek,Jgor Wiktorowicz Bernard Czerniak,Michał Misiurek,Daniel Lech,Krystian Świdnik.

W kategorii Gimnazjum w wielkim finale zagrały drużyny Niemiec i Holandia .Niemcy pokonali Holendrów 4-2  i wywalczyli Puchar Świdnickiego Lipca .W spotkaniu o III miejsce spotkały się drużyny Francji i Argentyny .Argentyńczycy wygrali zdecydowanie 4-1 i staneli na trzecim stopniu podium.Królem strzelców wśród gimnazjalistów został Szymon Kobiałka z Niemiec  ,wyróżnienie otrzymał Maksymilian Cytawa gracz Francji ,a najlepszym bramkarzem wybrano Kacpra Zdunka z Niemiec.

Skład Niemców: Patryk Paluch,Krzysztof Jaśkiewicz,Szymon Kobiałka,Bartosz Pranagal,Adrian Duwer,Kacper Zdunek,Radosław Danielkiewicz

Skład Holendrów: Dawid Skoczylas, Marcel Wójtowicz, Jakub Jankowski ,Cezary Krysa,Daniel Sznajder,Sławomir Profeta ,Dawid Staniak,Damian Maluga,Michał Babiarz,Jan Cegiełka

Skład Argentyny: Sebastian Plesz,Krystian Małyska,Adam Sobieszek,Kauba Andrejas,Filip Wojczuk,Dawid Włoszek,Kuba Babicz,Kuba Michna

Mundial sędziował Leszek Śmiałkowski, arbitrem technicznym był Piotr Usidus .Opiekę medyczną sprawował Jacek Czarnecki ,a nad sprawami technicznymi czuwał Jarosław Kaleja kierownik administracyjny  z ZS nr 2.

gm

W minionym tygodniu